• Lt
  • Lv
  • Ru

Labiausiai pažeidžiami vaikai Latvijoje gaus reikšmingą pagalbą

Siekiant užkirsti kelią rizikų vaikams šeimoje atsiradimui, VšĮ „Pro Coaching“ kartu su partneriu SOS vaikų kaimų Latvijoje asociacija nuo 2014 m. sausio mėn. pradėjo įgyvendinti projektą „Bendradarbiavimas siekiant kokybiško socialinės rizikos vaikų ugdymo“. Projektas įgyvendinamas gavus finansinę paramą pagal Estijos-Latvijos-Rusijos pasienio bendradarbiavimo programą, Europos kaimynystės ir partnerystės priemonę. Projekto metu ypatingas dėmesys skiriamas rizikos grupės vaikų šeimų stiprinimui. Projektas bus įgyvendinamas iki 2014 m. pabaigos, ir numatoma, prisidės prie ne mažiau nei 30 tėvų gyvenimo gerovės didinimo.

Požiūris į vaiką ir vaiko padėtis visame pasaulyje išgyveno nemažai teigiamų pokyčių - vaikas pripažintas kaip suaugusiam prilygstanti auganti asmenybė, priimti tarptautiniai vaiko apsaugą užtikrinantys dokumentai, kuriami įvairūs mechanizmai, skirti didinti vaiko gerovę. Nepaisant teigiamų poslinkių pasaulio požiūryje ir santykyje su vaikais, vaikai išlieka viena iš labiausiai pažeidžiamų socialinių grupių. Šeimos aplinka taip pat ne visada geriausiai atitinka vaiko interesus, o neretai yra netgi grėsminga ir nepalanki vaiko raidai.

Siekiant užkirsti kelią rizikų vaikams šeimoje atsiradimui, VšĮ „Pro Coaching“ kartu su partneriu SOS vaikų kaimų Latvijoje asociacija nuo 2014 m. sausio mėn. pradėjo įgyvendinti projektą „Bendradarbiavimas siekiant kokybiško socialinės rizikos vaikų ugdymo“. Projektas įgyvendinamas gavus finansinę paramą pagal Estijos-Latvijos-Rusijos pasienio bendradarbiavimo programą, Europos kaimynystės ir partnerystės priemonę.

Projekto metu ypatingas dėmesys skiriamas rizikos grupės vaikų šeimų stiprinimui - juk būtent šeima yra artimiausia vaiko aplinka, turinti gebėti užtikrinti vaiko apsaugą, darnią raidą ir pozityvų vaiko asmenybės formavimąsi. „Rizikos grupės šeimos yra pažeistos šeimos. Todėl dėka projekto siekiame atstatyti jų teigiamą funkcionavimą. Tą darome dėka P.E.T. programos, kuri pasaulyje yra pripažinta kaip viena iš sėkmingiausių šeimos stiprinimo ir pozityvios tėvystės skatinimo programų. Tai daug reikšmingesnė pagalba nei piniginės išmokos - ji gražina šeimai savivertės ir savigarbos jausmą, iš esmės keičia ydingą gyvenimo ir vaikų auklėjimo būdą“ - nurodo VšĮ „Pro Coaching“ direktorė Rūta Kacucevičiūtė.

P.E.T. programa - tai Pozityvios Tėvystės Įgūdžių Lavinimo Programa (Parents Effectiveness Training). Programa yra vieno iš žinomiausių pasaulio vaikų psichologo ir psichoterapeuto, 9 knygų autoriaus, 3 kartus nominuoto Nobelio premijai, Dr. Thomas'o Gordon'o kūrinys. Ši programa diegiama 44 pasaulio valstybėse, visuose kontinentuose. Ji įgalina įvairaus amžiaus vaikų tėvus ir kt. šeimos narius geriau pažinti savo vaikus, pakeisti požiūrį i jų auklėjimą, džiaugtis visaverčiais santykiais su savo artimaisiais. Jos tikslas - supažindinti šeimas su nauja vaiku auklėjimo filosofija; stiprinti tėvų pasitikėjimą savimi – savo mintimis, idėjomis ir gebėjimais auklėti vaikus bei spręsti šeimos gyvenime kylančias problemas, sunkumus ir krizes; mokyti šeimas efektyvių įgūdžių, padedančių užauginti kūrybingas, iniciatyvias ir atsakingas asmenybes.

Projektas „Bendradarbiavimas siekiant kokybiško socialinės rizikos vaikų ugdymo“ bus įgyvendinamas iki 2014 m. pabaigos, ir numatoma, prisidės prie ne mažiau nei 30 tėvų gyvenimo gerovės didinimo.