• Lt
  • Lv
  • Ru

Šeimos silpnėjimas stabdomas dėka naujoviškų šeimų kompetencijų ir resursų laboratorijos

Šeimų kompetencijų ir resursų laboratorija kuriama Latvijoje, dėka OaK

Foundation fondo skirtos paramos, kurios pagalba šeimą stiprinanti naujovė bus diegiama ir išbandoma per 3 metų laikotarpį. Projekto veiklos bus organizuojamos dėka partnerystės su mokyklomis ir ikimokyklinėmis įstaigomis. Pagrindinis dėmesys skiriamas konkretiems, praktikoje lengvai pritaikomiems instrumentams, kurie įgalina šeimas savarankiškai spręs ti sudėtingus auklėjimo ir tarpusavio santykių atvejus šeimoje. Projektas vykdomas iki 2016 m., ir tikimasi, teigiamai paveiks ne mažiau nei 400 šeimų iš Latvijos Rigos, Ziemelu ir Latgale regionų.

Šiuolaikinei visuomenei būdinga modernizacija neaplenkė iš šeimos - tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėse šalyse (Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, kt.) vis didesnį rūpestį kelia įvairūs pokyčiai šeimos gyvenime. Tokie pokyčiai turi ne tik teigiamas pasekmes, bet ir neigiamas išraiškas - didėja skyrybų skaičius, mažėja santuokų, mažėja vaikų gimstamumas, silpnėja šeimos stabilumas ir darna. VšĮ „Pro Coaching“ kartu su partneriu SOS vaikų kaimų Latvijoje asociacija siūlo naujovišką sprendimą šeimos įrimo ir nestabilumo problemai spręsti. Tai - Šeimų kompetencijų ir resursų laboratorija.

Šeimų kompetencijų ir resursų laboratorija kuriama Latvijoje, dėka OaK Foundation fondo skirtos paramos, kurios pagalba šeimą stiprinanti naujovė bus diegiama ir išbandoma per 3 metų laikotarpį. Parama, be kita ko, bus panaudota organizuoti mokymus tėvams ir globėjams pagal tarptautinę prestižinę Dr. Thomas'o Gordon'o P.E.T. programą (Parents Effectiveness Training - Pozityvios Tėvystės Įgūdžių Lavinimo Programą) bei Vaikų Emocinio Ugdymo Programą. Mokymai tėvams bus organizuojami dėka partnerystės su mokyklomis ir ikimokyklinėmis įstaigomis. Pagrindinis dėmesys skiriamas konkretiems, praktikoje lengvai pritaikomiems instrumentams, kurie įgalina šeimas savarankiškai spręsti sudėtingus auklėjimo ir tarpusavio santykių atvejus šeimoje.

„Šeima dažnai apkraunama didele atsakomybe - reikalaujama, kad ji išauklėtų savarankiškus, atsakingus, aktyvius visuomenės piliečius, ir pati būtų tobulas pavyzdys visuomenei. Tačiau tuo pačiu metu paramos ir palaikymo šeimai galimybės ir prieinamumas, reikalingų paslaugų pasiūla yra ribota, o dažnai ir visai neprieinama šeimai. Ar užtenka tapti tėvais, kad galėtum jais būti be papildomos pagalbos? Tikrai ne - tėvai šiuolaikinėje visuomenėje patiria ir taip nemažai streso ir sunkumų, susijusių su darbu, asmeniniais siekiais, sudėtinga materialine padėtimi, vis naujais iššūkiais, o vaikų auklėjimas ir ugdymas taip pat nėra savaime suprantamas ir įgimtas gebėjimas“ - teigia VšĮ „Pro Coaching“ direktorė Rūta Kacucevičiūtė.

Tačiau moteris turi ir puikų sprendimą. „P.E.T. programa, kuri diegiama projekto metu, padeda tėvams ne tik išmokti tinkamai valdyti vaiko auklėjimo ir ugdymo metu kylančias problemas, bet ir geriau suprasti save - suprasti, kokie yra mūsų, kaip tėvų poreikiai, kaip galime ir privalome juos patenkinti. P.E.T. leidžia pamilti save iš naujo ir labiau pasitikėti savimi kaip tėvais. Patikėkite, tai reikšmingai veikia ir pačių vaikų elgesį bei savijautą - juk vaikai yra teisingiausias tėvų atspindys“ - nurodo R. Kacucevičiūtė.

Projektas bus vykdomas iki 2016 m., ir tikimasi, teigiamai paveiks ne mažiau nei 400 šeimų Latvijos Rigos, Ziemelu ir Latgale regionuose. Teigiamą patirtį planuojama vėliau panaudoti ir Lietuvoje.